20.01.2017

"Joga dla ciała, oddechu i umysłu" - recenzja książki

"Reintegracja jest procesem osiągania momentem równowagi. Takie postępowanie pozwala skupić swobodnie wędrujące myśli na jednej rzeczy, zastąpić liczne pragnienia umysłu zadowoleniem i zamienić skłonność do koncentrowania się na własnych zachciankach w poczucie samorealizacji. Cały ten proces nosi miano jogi."

joga

Będąc w szkole średniej czułam niemalże podziw dla osób, które mówiły, że od kilku lat regularnie praktykują jogę. Wydawało mi się, że muszą mieć one maksymalnie giętkie, świetnie wygimnastykowane ciało, a także potrafią medytować. No właśnie. To medytowanie najbardziej mnie ciekawiło. Próbowałam więc sama rozpocząć przygodę z jogą- przez jakiś czas wykonywałam asany, czyli ćwiczenia, robiąc je do momentu, aż nabawiłam się małej kontuzji, a moje medytowanie polegało na siedzeniu przez kilka minut na podłodze w ciszy. Moja joga ledwo się rozpoczęła, a już się skończyła, bo tak na prawdę nie wiedziałam za bardzo, jak się za nią prawidłowo zabrać. A wystarczyło sięgnąć po dobrą książkę dotyczącą jogi i pomału, systematycznie zapoznawać się z jej treścią :-)

joga

"Joga dla ciała, oddechu i umysłu" to pozycja, która pozwala zrozumieć sens jogi. Dokładnie pokazuje ona, o co tak na prawdę w niej chodzi i jakie aspekty są najważniejsze. Przedstawione jest wszystko dokładnie, zrozumiale, ale nie jest to lektura na jeden wieczór. Moim zdaniem czytać należy ją spokojnie, bez pośpiechu, często zatrzymując się i analizując przedstawioną treść. Dowiemy się w niej, że w jodze ważne są trzy elementy, tj.: asany, czyli pozycje/ ćwiczenia, pranajama, czyli oddechy i koncentracja na nich oraz medytacja.  Wszystkie one są ważne i myślenie o tym, że joga to tylko asany wykonywane w parku, jest błędne. Joga wpływa na całe nasze życie, na postrzeganie różnych spraw, a także na nasze zdrowie. Można powiedzieć, że to styl życia, który cechuje się głębokim spokojem i pełną równowagą. Jak do tego dojść, znajdziecie w tej książce ;-)


Książkę tę długo czytałam i analizowałam, być może gdybym sięgnęła po podobny przewodnik kilka lat temu, moja przygoda z jogą nie trwałaby tak krótko. Polecam ją wszystkim zainteresowanych tematem i wszystkim tym, którzy chcą odzyskać kontrolę nad swoim życiem.Dane techniczne:
praktykowanie jogi


25 komentarzy:

 1. To na pewno bardzo przydatna książka dla osób, które chcą spróbować jogi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna pozycja. Obserwuję z przyjemnością. :)
  mój blog | instagram

  OdpowiedzUsuń
 3. Na zajęcia jogi chodziłam jeszcze w liceum. Pamiętam, że były fajne, wyciszające i miło je wspominam. Jednak od tego czasu z jogą niewiele miałam wspólnego. Może ta książka by mi pomogła powrócić? Pozdrawiam serdecznie, piątkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. i love yoga, great article dear
  I posted a new review, I'd love to know your opinion
  kisses
  fashion blogger

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi joga jakoś nie podchodzi, ale książka ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi joga jakoś nigdy specjalnie nie podchodziła szczerze mówiąc :) i do tej pory jakoś nie specjalnie chciałabym mieć coś z tym związane :D

  OdpowiedzUsuń
 7. O akurat myślę nad jogą. Taka książka by mi się przydała- dzięki za recenzje :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa lektura. Myślę, że to coś dla mnie 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Czasami warto by było się wyciszyć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłam na zajęciach jogi są dobre po cięższych zajęciach (tabata, interwał) podobnie jak pilates. =)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa książka, fajnie ze pokazane są różne ćwiczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja to jestem za szalona na jogę ;D

  OdpowiedzUsuń
 13. Joga?Hm...czemu nie, niech tylko chłopcy a konkretniej ten mały, troche podrosną bo teraz 3 minuty spokoju to z nimi maks :)

  OdpowiedzUsuń
 14. A mnie jakoś nigdy do jogi nie ciągnęło :)

  OdpowiedzUsuń
 15. To jest właśnie dla mojej narzeczonej :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Kiedyś bardzo mi się marzyło praktykowanie jogi, mąż (jeszcze wtedy chłopak) kupił mi książkę, ale jakoś nie szło mi to ćwiczenie, a po latach poszłam na zajęcia jogi i na zawsze mi się odechciało ;P

  OdpowiedzUsuń
 17. Lubię jogę! Joga jest fajna :) Kiedyś się do tego zabiorę. Wtedy na pewno tę książkę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja mam za sobą krótką przygodę z jogą na filmikach youtube.

  OdpowiedzUsuń
 19. Coś dla mnie. :) Od jakiegoś czasu chodzę na zajęcia, fajna atmosfera wytworzyła się w naszej grupie, są w niej fajni ludzie, a instruktorka to prawdziwa profesjonalistka. Joga w Poznaniu to fajna sprawa, polecam bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 20. Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon! 먹튀검증

  OdpowiedzUsuń
 21. Joga to świetny sposób na relaks, jednak na co dzień preferuję nieco intensywniejsze ćwiczenia. Z tego powodu chodzę kilka razy w tygodniu na siłownię, dzięki czemu czuję się o wiele lepiej. Dla wyraźniejszych efektów regularnie stosuję również kreatynę.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!