26.10.2016

"Sięgając marzeń" - recenzja książki

"Życie sprawdzi trafność wyboru
i prawdziwą wartość miłości" Jan Paweł II


Jedna zamężna z trójką dzieci, druga panna we wczesnej ciąży, trzecia singielka bez żadnego kawalera u boku; trzy przyjaciółki, różniące się wyglądem, charakterem i życiową sytuacją; od lat stosujące dewizę Trzech Muszkieterów "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Kiedy jedna z nich chce rozprawić się ze swoją przeszłością, żadna z pozostałej dwójki nie waha się ani chwili - nieważne, że jest bardzo wczesny sobotni poranek, nieważne, że zaledwie parę godzin temu był powrót z troszkę zakrapianej imprezy i głowa dosyć znacząco pobolewa - wszystko można przecierpieć, bowiem przyjaciółka w potrzebie jest najważniejsza.

Dziewczyny ruszają w podróż, która być może odmieni przyszłość każdej z nich. Bo tak naprawdę teraźniejszość każdej z przyjaciółki dobrze by było lekko zmienić, bardziej lub mniej zmodyfikować :-) Jednak czy ewentualne zmiany będą zmianami na lepsze? Czy może lepiej (bezpieczniej?) byłoby się trzymać znanej obecnie codzienności?

Książka jest debiutem literackim autorki i debiut ten wyszedł jej całkiem nieźle. Pozycja napisana jest zgrabnym, przyjemnym w odbiorze językiem, co powoduje, że czyta się ją lekko i z uśmiechem na twarzy. Bohaterki są dobrze przedstawione, wyraźnie zarysowane są ich charaktery, czuje się do nich sympatię i trzyma kciuki za pozytywne rozwiązanie ich perypetii. Generalnie same wątki można byłoby jeszcze bardziej rozwinąć, tak, aby książkę móc czytać przez co najmniej 2-3 wieczory, a nie przez 1-2 godz. (i to jest jej minus, że jest trochę mało rozbudowana), ale jak na debiut, można to wybaczyć ;-)

Polecam przede wszystkim kobietom, starszym i młodszym, aczkolwiek głównie będącym w tym wieku, kiedy pomału zaczyna się myśleć o stałym związku i o założeniu własnej rodziny ;-) Być może w przedstawionych perypetiach odnalazłyby cząstkę własnej codzienności? ;-)

Dane techniczne:
Autor: Maja Chmiel
Wydawnictwo PSYCHOSKOK
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 18610 komentarzy:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!