13.09.2016

"Sweet Ache. Krew gęstsza od wody" - recenzja książki

"Miłość nie ignoruje skaz, lecz potrafi spojrzeć przez nie i dostrzec to, co ukrywa się w środku. Kimkolwiek oni są, którzy tak mówią, powinni wziąć pod uwagę, 
że nie jest łatwo wymyślić, jak obejść te skazy."On- lider znanego zespołu rockowego, przystojny, seksowny i pewny siebie, preferujący krótkotrwałe związki, a najlepiej, aby były to jedynie przygody na jedną noc; borykający się z traumatycznymi wspomnieniami z przeszłości, które nie pozwalają mu o sobie zapomnieć i których brzemię, wydawać by się mogło, nieść już będzie do końca życia. Dlaczego nie dopuszcza do siebie bliżej żadnej kobiety? Co takiego wydarzyło się w jego dzieciństwie, że boi się miłości, prawdziwych uczuć, bliskości? Co stało się z jego ojcem? Co się dzieje z matką? I dlaczego nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim bratem bliźniakiem?

Ona- piękna, długonoga blondynka, absolwentka studiów, pisząca aktualnie swoją pracę i asystująca wykładowcom podczas różnych ich wykładów, m.in. gwieździe rocka, przeprowadzającego serię gościnnych prelekcji. Dlaczego ta piękna dziewczyna nie jest w żadnym stałym związku? Dlaczego ciągle odrzuca starającego się o jej względy przystojnego kierowcę rajdowego, a wbrew samej sobie zaczyna czuć ogromną słabość do lidera sławnego zespołu? I dlaczego tak właściwie gwiazdor rocka przeprowadza studentom wykłady?

Co jest powodem tego, że oboje bawią się ze sobą jak kotek z myszką, odrzucając pojawiającą się nieśmiało myśl, że być może ta iskra między nimi warta jest dłuższego podtrzymywania i zamienienia w wielki, niegasnący nigdy ogień? Jaki sekret chłopaków z zespołu odkrywa Quinlan i co oznacza wytatuowane serce na przedramieniu niemalże każdego z nich? 

Jest to kolejna powieść z serii Driven amerykańskiej pisarki K.Bromberg. Wcześniejsze 4 książki, traktujące o związku Coltona i Rylee, szczęśliwie się zakończyły, jednak autorka przygotowała dla nas jeszcze kilka propozycji, które utrzymane są w podobnym klimacie. Opowiadają one o bohaterach drugoplanowych znanych nam z wcześniejszej historii z tą jednak różnicą, że teraz grają oni pierwsze skrzypce. I tak Quinlan, bohaterka "Sweet Ache", jest młodszą siostrą Coltona, poznanego we wcześniejszych pozycjach kierowcy rajdowego.

Książka napisana jest przyjemnym w odbiorze językiem, od początku wciąga nas w przedstawioną historię i czyta się ją z ogromnym zainteresowaniem i prawdziwą przyjemnością. Powiem więcej, ciężko się od niej oderwać i jak najszybciej chciałoby się poznać jej zakończenie. Narracja prowadzona jest zarówno przez bohaterkę, jak i bohatera, dzięki czemu poznać możemy punkt widzenia, myśli i uczucia jednocześnie Quinlan i Hawkina. Nie brakuje w niej również odważnych scen seksu, dodających pikanterii i charakterku całej powieści ;-) Mówiąc krótko, zdecydowanie warto po nią sięgnąć! :-)

Dane techniczne:
 • Tytuł oryginału: Sweet Ache: A Driven Novel #5
 • Tłumaczenie: Marcin Machnik
 • ISBN Książki drukowanej: 978-83-283-1873-1, 9788328318731
 • Data wydania książki drukowanej: 2016-08-03

17 komentarzy:

 1. hm moja koleżanka by taka książkę pochłoneła w 1 dzień:D

  OdpowiedzUsuń
 2. coś dla mojej koleżanki ona lubi takie historie

  OdpowiedzUsuń
 3. Musze dla mamy koniecznie pokazać :)

  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/09/dawka-odzywienia-dla-wosow-ma-provence.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę powiedzieć znajomej ona uwielbia takie książki

  OdpowiedzUsuń
 6. z zaciekawieniem po nią sięgnę, lubię od czasu do czasu poddać się takiemu nastrojowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta książka czeka w kolejce na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z Twoją opinią. Są odważne sceny, ale jest także coś więcej niż sam seks. Czyta się przyjemnie, więc nie pozostaje nic innego, jak polecać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta część mnie urzekła i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!