9.09.2016

"Slow Burn. Kropla drąży skałę" - recenzja książki

"Ten przebłysk emocji utwierdza mnie w przekonaniu, że on coś do mnie czuje, 
a to sprawia, że podnoszę tarczę wyżej i zaczynam odczuwać zaciskające się szpony paniki."Przebojowa, pewna siebie i seksowna Haddie lubi niegrzecznych chłopców, by nie powiedzieć "typów spod ciemnej gwiazdy". Aktualnie jednak nie chce przebywać w żadnym związku, tylko... dlaczego nie może wyrzucić ze swoich myśli Becketta, który jest całkowitym przeciwieństwem jej ideału? Spędziła z nim jedną noc, miało być to typowe "one night stand", a nie początek czegoś dłuższego i poważniejszego. Dlaczego jednak ciągnie ją do niego i czemu uparcie odrzuca go, mimo że przyciąganie między nimi jest niesamowicie silne i widoczne gołym okiem dla każdego? Co blokuje ją na otwarcie się na miłość i czy uda jej się tę blokadę pokonać? A może stoi za tym coś więcej, co nie do końca zależne jest od niej i tylko z obawą czeka, jak się to wszystko rozwinie? No i kim tak właściwie jest pewien facet ("facet" to zdecydowanie odpowiednie słowo dla niego, choć może określenie "pewien typ" byłoby właściwsze) , który z nią zamieszkał? 

Beckett to poukładany mężczyzna, cierpliwy, wytrwały, wyrozumiały, na dodatek okazuje się być idealnym kochankiem :-) Nie chce jednak być przygodą na jedną noc dla ślicznej Haddie, tylko chciałby stworzyć z nią stały, prawdziwy związek. Tylko dlaczego kiedy zbliży się do niej o jeden krok, ona oddala się o dwa? Co przed nim ukrywa i jak się po jakimś czasie okazuje, nie tylko przed nim? Czy mężczyzna, nawet tak cierpliwy jak on, wytrzyma taką huśtawę nastrojów? Czy jego rodzące się uczucie okaże się wystarczająco silne? 

Jest to kolejna książka z serii Driven. Poznajemy w niej historię dwóch bohaterów, którzy pojawili się już we wcześniejszych pozycjach autorki. Haddie to przyjaciółka Rylee, natomiast Beckett to najbliższy przyjaciel Coltona (perypetie Rylee i Coltona śledziliśmy we wcześniejszych książkach K. Bromberg). Powieść napisana jest wyjątkowo wciągającym językiem, czyta się ją bardzo szybko, wręcz pochłania. Narracja prowadzona jest w sposób charakterystyczny dla pisarki, tj. w jednym rozdziale opowiada Haddie, w drugim Beckett. Lubię taki styl narracji i różny punkt widzenia. Typowe dla pisarki są również dosyć szczegółowo rozbudowane sceny łóżkowych przeżyć ;-) I jest ich całkiem sporo! Jeśli lubimy czytać o seksie w powieściach, będziemy zadowoleni, jeśli natomiast jest to dla nas zbędne i przeszkadza to nam, można po prostu pominąć te szczegółowe opisy ;-)

Książkę polecam każdemu, kto lubi znaleźć w powieści grę uczuć, namiętność i pasję przedstawioną przyjemnym w odbiorze, starannym językiem literackim. Jeśli lubicie takie pozycje, książka ta nie zawiedzie Was :-)

Dane techniczne:
 • Tytuł oryginału: Slow Burn: A Driven Novel #4
 • Tłumaczenie: Marcin Machnik
 • ISBN Książki drukowanej: 978-83-283-1869-4, 9788328318694
 • Data wydania książki drukowanej: 2016-07-20

31 komentarzy:

 1. mam ją gdzieś z chomikuj bodajże;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam ją w bibliotece, chętnie po nią sięgne po takiej recenzji :) Pocztaj "lucz sarah" albo "Esesman i żydówka" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już mam tyle książek w kolejce do przeczytania...

  OdpowiedzUsuń
 4. ostatnio nie czytam niczego, nie mam czasu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też czasu brakuje, ale na czytanie staram się go znaleźć (najczęściej - po nocach ;-) )

   Usuń
 5. Dla mnie to nie tylko erotyk. Ta książka przekazuje nam również strach i ból ludzi chorych na raka. Autorka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tej całej serii nigdy nie traktowałam jako erotyk ;-)

   Usuń
 6. Spodobałaby mi się ta książka ze względu na to, że możemy poznać zarówno uczucia jej jak i jego. Też lubię taki sposób narracji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżeli tę książkę się pochłania - już ją lubię! Nienawidzę książek, przez które muszę brnąć i brnąć, które czytam i czytam, a wydaje mi się, że stoję na jednej i tej samej stronie. Muszę zapamiętać ten tytuł! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fabuła pomimo, że odrobinę przewidywalna jednak zachęca do przeczytania. Kto wie, może w przyszłości i ja sięgnę po ten tytuł :)
  >FOXYDIET<

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. Warto poznać, bo są w niej na prawdę ciekawe książki ;-)

   Usuń
 10. Myślę, że bym się nie zawiodła.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaciekawiła mnie ta pozycja, jak ją napotkam na swojej drodze (w bibliotece ;) to na pewno przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo chętnie zapoznam się z tą książką, powinna mnie zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!