24.09.2016

"Manwhore" - recenzja książki

"Wasz gatunek nie został stworzony do subtelności, was trzeba walnąć w głowę, a czasami miłość się wślizguje nawet wtedy, gdy drzwi i okna pozostają zamknięte."

recenzja ksiazek


Ona - młoda dziennikarka, kochająca swoją pracę, która jest dla niej prawdziwą, ogromną pasją; wydawnictwo, w którym pracuje, jest jednak na skraju bankructwa i Rachel, jako najbardziej utalentowana dziennikarka w zespole, otrzymuje możliwość uratowania go (i zrobienia przy okazji błyskotliwej kariery), albo doprowadzenia do całkowitego pogrążenia. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że oprócz inteligencji nie brakuje jej urody i jest singielką.... Rachel ma wypełnić tajną misję zdemaskowania najbardziej wpływowego mężczyzny w mieście, pisząc o tym wielki artykuł, i użyć do tego może, a nawet powinna, rozmaitych kobiecych trików. W jaki sposób uda jej się spotkać z nim? Jak przebiegać będzie to spotkanie? I co spowoduje, że dojdzie do kolejnego, i do jeszcze jednego, i do jeszcze kolejnego? ;-)  Jednak czy spotkania ze znanym playboyem mogą przynieść coś więcej niż tylko miłe chwile we dwoje? 

On- młody biznesmen, żyjący swoją pracą, ale jednocześnie znany z dość hulaszczego trybu życia i zamiłowania do pięknych kobiet. Bogaty, wpływowy, do tego niesamowicie przystojny i pełen męskiego uroku, któremu nie sposób się oprzeć. Co jednak skrywa się za tą pewną siebie twarzą? Jakie są jego prawdziwe myśli i odczucia? Jaki jest prawdziwy Saint? Co tak na prawdę najważniejsze jest w jego życiu i jakie jest jego zdanie na temat miłości? I co takiego ma w sobie młoda dziennikarka, że myśli jego zaczynają krążyć tylko i wyłącznie wokół niej?

Czy Rachel i Saint mają jakąkolwiek szansę być razem? I co z artykułem, który ma powstać dla magazynu? Jak wpłynie on na relację Sainta i Rachel? A może zrezygnuje ona z napisania jego, stawiając na szczerość i uczciwość względem mężczyzny i rodzącą się w niej miłość? A być może odrzuci uczucia i postawi na karierę, pisząc wielki, demaskujący artykuł?

Dość tych pytań! ;-) Fakt jest taki, że jest to kolejna powieść, którą się pochłania i która wciąga już od pierwszych stron. Początkowo skojarzyć się ona może ze słynnym już Greyem (dziennikarka, wywiad, bogaty i przystojny biznesmen), jednak na tym tak na prawdę kończą się podobieństwa. Są tu również sceny zbliżeń dwójki bohaterów, ale nie ma ich aż tak dużo, aby mogło to razić i nie są też one opisane bardzo dosadnym językiem. Narrację prowadzi Rachel, robiąc to ciekawie i ładnym, przyjemnym w odbiorze językiem. Płynnie przechodzi z rozdziału w rozdział, a my pospiesznie i płynnie to czytamy, chcąc jak najszybciej dowiedzieć się, jak to wszystko się zakończy. Dochodzimy do końca- a tu niespodzianka, końca brak! Nie na wszystkie pytania odpowiedziano, a te najistotniejsze będą miały odpowiedzi w kolejnej części. I mogę się założyć, że będzie to kolejna powieść typu "pochłaniacze" ;-)


Dane techniczne:
Wydawnictwo
Wydawnictwo Kobiece
Autor
Katy Evans
ISBN
978-83-65506-40-5
Rok wydania
2016
Format
135×205 mm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie
Monika Wiśniewska
Tytuł oryginału
Manwhore

9 komentarzy:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!