16.07.2016

"Uwikłani. Na zawsze" - recenzja książki

"To zaskakujące, że udało mu się mnie zranić, skoro tyle już wycierpiałam.
Czy istniały jakieś granice? 
W którym momencie ból stanie się tak nieznośny, że i moja dusza odmówi współpracy?"
Ona - młoda, piękna, szaleńczo zakochana w swoim mężczyźnie, który pociąga ją również mocno seksualnie, walcząca usilnie, a przynajmniej starająca się, ze słabościami swojego charakteru, a także z zazdrością, nad którą czasami nie jest jednak w stanie zapanować.

On - zabójczo przystojny, niewyobrażalnie bogaty (aż chce się napisać- "obrzydliwie" bogaty :-) ), chłodny i zwięzły w wyrażaniu swoich uczuć, czujący ogromny pociąg seksualny do swojej kobiety, posiadający swoje sekrety, mniejsze i te większe, które obawia się wyjawić nawet swojej ukochanej.

Alayna i Hudson decydują się na wspólne budowanie szczęścia i codziennego życia, które oparte mają być na prawdzie i wzajemnej szczerości. Tylko zamiast prawdy wychodzi im więcej niepokojących półprawd i niemiłych przemilczeń, a zamiast szczerości występuje brak zaufania i ciągłe uczucie niepewności. Pojawia się także Ta Druga (choć może jest to Ta Trzecia lub Ta Czwarta?), której obecność, nawet nie do końca skrywana, jest wyczuwalna niemalże na każdym kroku, budząca jedynie rosnące coraz bardziej poczucie lęku i zagrożenia. Kim jest? Jakie są jej zamiary? Do czego jest zdolna? 

Książka jest trzecim i ostatnim tomem serii "Uwikłani". Dwóch wcześniejszych książek nie czytałam i dlatego bardzo chciałam sprawdzić, jak wypadnie lektura ostatniego tomu bez wcześniejszego zaznajomienia się z bohaterami, z ich charakterem i skomplikowaną, jak mniemałam, przeszłością. Zadawałam sobie pytanie, czy taka lektura w ogóle będzie możliwa, czy wszystkie wątki będą dla mnie zrozumiałe i przede wszystkim, czy lektura będzie przyjemna. Po jej pochłonięciu mogę z czystym sumieniem odpowiedzieć, że jak najbardziej można porwać tę powieść na wakacyjny wyjazd nawet wtedy, kiedy nie czytaliśmy wcześniejszych tomów. Powieść przypisana jest do erotyki i początkowo można sądzić, że "akcje" pojawiać się będą w każdym rozdziale. Jednak o ile początkowo faktycznie jest ich całkiem sporo, później jest ich wyraźnie mniej. Usatysfakcjonowani powinni być zatem zarówno szukający erotycznych scen, jak i osoby preferujące narrację nieco innego typu.

Powieść napisana jest przyjemnym w odbiorze, lekkim i jednocześnie poprawnym językiem. Dobrze się ją czyta, przedstawione wydarzenia wciągają i czytamy kartkę za kartką, zastanawiając się, czy parze uda się być ze sobą na dobre i na złe? Czy może jednak zazdrość zdominuje i zniszczy ten związek? Czy główny bohater przełamie się i padną z jego ust magiczne słowa "Kocham Cię"? :-)


Dane techniczne:
Wydawnictwo
Wydawnictwo Kobiece
Autor
Laurelin Paige
ISBN
978-83-65170-19-4
Rok wydania
2016
Format
135×205 mm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginału
Forever with you
Stan
nowa, pełnowartościowa


12 komentarzy:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!