30.07.2016

"Sny Morfeusza" - recenzja książki

"Są takie miejsca, w których nigdy nie powinniśmy się znaleźć.
Są tacy ludzie, których nigdy nie powinniśmy poznać. 
Są też takie chwile, w których jest za późno na to, by się wycofać, 
i wtedy już nic nie zależy od nas samych."


Nowy kraj, nowe miasto, nowe mieszkanie z dala od opiekuńczych rodziców, a przede wszystkim od wymagającego ojca, nowa praca z najbardziej pociągającym, a jednocześnie najbardziej opryskliwym i tajemniczym szefem, który działa na Nią jak narkotyk, uzależniając i sprawiając, że ciągnie ją do niego coraz bardziej, mimo bólu (fizycznego i psychicznego), ciągłej irytacji i nerwów.

Prezesowanie w wielkiej, bogatej firmie, a równocześnie zajmowanie się tajemniczymi sprawami w mrocznych i wyjątkowo specyficznych klubach, w których nie ma miejsca na sentymenty i jakiekolwiek uczucia, tylko liczą się same doznania seksualne i czysty pociąg fizyczny, a kobiety traktowane są przez Niego jak kolejne obiekty, sprawdzone, przetestowane, następnie odstawione na bok i zupełnie zapomniane-  z wyjątkiem jednej blondynki, której nie może i nie chce się pozbyć, która wciąż tkwi w jego myślach, mimo to, że jednocześnie ogromnie go drażni, denerwuje i w jego mniemaniu droczy się z nim i pogrywa.

Między Cassandrą a Adamem budzi się ogromna namiętność i wielki pociąg seksualny praktycznie niemożliwy do ujarzmienia. Nie przeszkadza im to, że jest on jej szefem, wymagającym niemalże jej stałej dyspozycji (choć niekoniecznie tylko do pracy) i ich relacje powinny powinny raczej pozostać tajemnicą (nie tylko ze względu na stosunki służbowe). Spędzają ze sobą wiele namiętnych chwil, czasami pełnych czułości, innym razem pełnych gniewu, a nawet bólu. W każdych momentach iskrzy między nimi, jednak nic nie jest oczywiste i nie wiadomo, czy jest to bardziej miłość czy może nienawiść...

Ta książka wciąga i to mocno wciąga! Trochę zwlekałam z rozpoczęciem jej czytania, bojąc się, że będzie to puste romansidło ze sporym dodatkiem  scen łóżkowych. Sceny są, owszem, ale nie dominują one nad treścią powieści i nawiasem mówiąc, każda "akcja" jest inna i fantazji tutaj nie brakuje :-) Bohaterowie są postaciami z krwi i kości, dobrze przedstawieni, bez problemu można ich sobie wyobrazić i poczuć do nich sympatię lub antypatię. Narrację prowadzi Cassandra i robi to szczerze i bezpośrednio. Na samym końcu pojawia się również narracja Adam, co niezwykle zaciekawia i intryguje.

Tajemniczy, przystojny, konkretny i bardzo męski Adam vel Morfeusz oraz piękna, szczera, trochę roztrzepana  Cassandra - czy mogą tak na prawdę być razem? A jeśli tak, to na jakich zasadach? Jakie tajemnice skrywa Adam i czy Cassandra zdoła przebić się przez jego twardą, męską skorupę? Czy rozgryzie go i nieco złagodzi? A czy on będzie w stanie do końca jej zaufać?  Gorąco zachęcam do lektury, a ja czekam niecierpliwie na drugą jej część, bo być może będzie już niebawem ;-)

Dane techniczne:
ISBN Książki drukowanej: 978-83-283-2334-6, 9788328323346
Data wydania książki drukowanej: 2016-07-03
Format: 140x208
Kategoria: Romans

17 komentarzy:

 1. Dziękuję pięknie za tyle miłych słów! Mam nadzieję,że kolejna część będzie jeszcze lepsza :-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się bardzo, że recenzje są tak pozytywne, bo niedługo mam zamiar przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dość ciekawie napisana recenzja - jestem skora do przeczytania, żeby odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po tej recenzji, czuję, że muszę przeczytać tę książkę. Zapowiada się naprawdę ciekawie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. To jest dosyć intrygujący i nieoczywisty romans :)

   Usuń
 6. eee nie ;p wolę krwiste horrory;p

  OdpowiedzUsuń
 7. Niekoniecznie moja ulubiona tematyka, jednak nie zamykam się na tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaczęłaś tak tajemniczo... ach..
  Chce się te książkę

  OdpowiedzUsuń
 9. o była moja pierwsza książka tego typu. Wciągnęła mnie tak, że chce czytać jeszcze i jeszcze :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!