30.06.2016

"Życie i zdrowie masz tylko jedno" - recenzja książki

"Nie zrealizujemy marzeń, kiedy nie postawimy sobie konkretnych celów i zadań,
które chcemy wypełniać każdego dnia. 
Najlepiej jest dążyć do tego, o czym marzymy, metodą małych kroczków."Czasami dokładnie wiemy, jak ma wyglądać nasze życie, albo jak chcielibyśmy, aby wyglądało, ale nie za bardzo wiemy, jak się za nie zabrać. Bądź też nie do końca wiemy, co chcemy z nim robić, wiemy natomiast, że jesteśmy sfrustrowani i że coś jest nie tak.

Książka Violetty Wróblewskiej być może pomoże nam poukładać różne elementy w naszym codziennym życiu, o ile oczywiście jesteśmy otwarci na rady i sugestie zawarte w niej. W każdym rozdziale książki opisywane jest jedno zagadnienie. Przeczytamy m.in. o marzeniach, o pracy, o różnych emocjach i ich wpływie na nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne, o miłości i o kształtowaniu swojego charakteru. Znajdziemy tu także konkretne rady dotyczące zdrowego odżywiania się, a nawet kilka przykładów ćwiczeń fizycznych opatrzonych zdjęciami. Poradnik zawiera liczne cytaty, anegdoty, recepty i dużą ilość złotych myśli. Pozwala to spojrzeć na dany temat z różnej perspektywy. Każdy rozdział kończy się listą pytań do czytelnika bądź też kilkoma ćwiczeniami. Poprzez nie autorka aktywuje do działania i głębszego zastanowienia się nad danym tematem, co powoduje nie tylko bierne czytanie czy też przerzucanie kartek.

Poradnik napisany jest czytelnym, zrozumiałym językiem. Można go czytać po kolei, rozdział za rozdziałem, "przerabiając" wszystkie aspekty życia, można też wybrać interesujący nas temat i dokładnie w niego się wgłębić. Aby jego czytanie miało jednak sens i faktycznie spowodowało jakieś zmiany w naszym życiu, trzeba moim zdaniem zapoznawać się z nim pomału, w skupieniu, dokładnie koncentrując się na treści i wykonując starannie wszystkie zadania i ćwiczenia. Wtedy z całą pewnością osiągniemy to, do czego dążyliśmy i jasne i zrozumiałe staną się dla nas wszystkie męczące nas do tej pory zagadnienia.

Jeśli ktoś gustuje w publikacjach tego typu i z zaciekawieniem sięga po różne poradniki, nie powinien przegapić tej pozycji :-)

Dane techniczne:
Data publikacji
Językpolski
Ilość stron434
WydawcaPsychoskok
ISBN978-83-7900-399-0

11 komentarzy:

 1. Mam problem z czytaniem poradników, ale ten mówi o rzeczach, z którymi sobie nie radzę, więc chyba czas po niego sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. W aktualnym momencie taka książka by mi się przydała

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami sięgam po takie poradniki więc nie mówię nie. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. myślę że można kilka ciekawych rzeczy wyczytać w takim poradniku

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka. Na pewno by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię czytać takie książki, chociaż z zadaniami ćwiczeniami w takiego typu książkach jeszcze się nie spotkałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Poradników czytam sporo więc może i po ten sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może się skuszę, czasami ciągnie mnie do takich poradników. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytam poradników, jakoś mnie nie ciągnie ;) choć ten wydaje się ciekawy ze względu na pytania na koniec ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!