17.03.2016

... brązowych jeszcze nie było - kolorowe soczewki kontaktowe

Co tu kryć - polubiłam sprawdzanie kolorowych soczewek na swoich oczach :-) Z racji tego, że soczewki noszę od kilkunastu już lat i najczęściej co miesiąc wymieniam je na nową parę, często mam okazję do zakładania innego koloru :-)Podoba mi się to, że barwy dostępne na rynku są tak różnorodne, co niestety może okazać się też problemem- im większy wybór kolorów i ich odcieni, im trudniej jest się na coś zdecydować :-) A decyzja jest jeszcze trudniejsza, kiedy możemy brać pod uwagę soczewki dostępne nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie, na innym kontynencie, w innym państwie, np. w Korei :-)Klenspop - Korean Circle Lens Online Store - wybór kolorowych soczewek jest tutaj na prawdę spory! Ja zdecydowałam się tym razem na kolor, jakiego jeszcze nie miałam, a mianowicie na odcień brązu, a dokładniej BUNNY BROWN.

Trochę informacji:
DIA
14mm
Graphic DIA
13.8mm
BC
8.6mm
Using Period
6month
Water Contect
38%

Jak widać, można nosić je aż przez 6 miesięcy. To bardzo długo, bo najczęściej soczewki mają znacznie krótszy czas użytkowania (1 miesiąc- 2 tygodnie - 1 tydzień - 1 dzień), a moje najdłuższe miały okres 3 miesięcy.Soczewki przybyły do mnie już po 10 dniach od momentu zamówienia. Załączony był do nich pojemniczek do ich przechowywania, pęseta do wyjmowania z pojemniczka oraz dokładna instrukcja. Same soczewki umieszczone były w bardzo ciekawych, szklanych buteleczkach wypełnionych specjalnym płynem. Podczas długiej drogi z Seulu do mojego domu nic im się nie stało i dotarły do mnie bez żadnego uszczerbku, gotowe do założenia na oczy :-)


Biorąc pod uwagę fakt, że soczewki można nosić aż przez pół roku, trochę obawiałam się początkowo ich konsystencji i grubości. Bałam się, że będą grubsze od tych zwykle przeze mnie noszonych (no bo skoro mają służyć przez tyle miesięcy, to chyba muszą być bardziej wytrzymałe... ;-) ), a przez to niewygodne i może nawet powodujące podrażnienia i dyskomfort. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Soczewki w ogóle nie są wyczuwalne na oczach, nie przesuwają się na nich, bezproblemowo się zakładają, a także ściągają. Jak się zatem prezentują?


Poniżej jedno zdjęcie w moim naturalnym kolorze, a pod nim 3 x oko w kolorze BUNNY BROWN:

Kolor prezentuje się bardzo naturalnie, całkiem fajnie zgrał się z moją zielenią i nie było efektu "sztucznej  soczewki" :-) Dosyć szybko przyzwyczaiłam się do niego - i cieszę się, że akuratnie na niego się zdecydowałam, bo jak już wspominałam, wybór w Klenspop jest na prawdę spory! :-)12 komentarzy:

 1. ładnei wyglądają jak naturalne

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym sobie założyła czerwone :) Jak Edward ze Zmierzchu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne oczęta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie lubię kolorowych soczewek bo się w nich źle czuję

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale ładnie wyglądają tak naturalnie :) No i to opakowanie śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. kolorowe soczewki nie dla moich oczu 😭

  OdpowiedzUsuń
 7. hihih, ja mam podobny kolor oczu :) takie karmelowe zielono orzechowe :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może i bym to włożyła, ale za nic w świecie bym tego nie wyciągnęła ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie opakowane! :P melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Super soczewki, może też sobie takie sprawię! Na razie mam zwykłe. Jednak chyba pora coś zmienić!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!