10.10.2015

Przy pogaduszkach z przyjaciółką... - kawa z Nikaragui od CoffeeNation

Ameryka Środkowa. Nikaragua. Niewielkie państewko położone między Pacyfikiem a Morzem Karaibskim. Jak smakuje kawa uprawiana w tym gorącym, wilgotnym klimacie?


Nicaragua Fancy SHG, Flores Del Cafe, Jinotega. Tak brzmi pełna nazwa kolejnej kawy, na którą zapraszam Was razem z Palarnią Kawy CoffeeNation. Zapraszam, bowiem kawa jest tak delikatna i przyjemna, że tej przyjemności popijania nie chcę zachować tylko dla siebie, tylko pragnę się z Wami podzielić :-)


Z całej tej długiej nazwy kawy najbardziej zaintrygował mnie skrót SHG. Cóż on oznacza? Strictly High Grown- czyli jest to kawa uprawiana na dużej wysokości, ok. 1500 - 2000 m n.p.m. I również jak pierwsza kawa, kawa z Peru, i ta jest kawą jednorodną oraz 100% arabica.

Nicaragua CoffeeKawa o lekkim, kwiatowym aromacie, w smaku wyczuwalna gorzka czekolada z nutą migdałów.Kawę pije się z ogromną przyjemnością. Kwaskowość jest niewyczuwalna, czuć za to rzeczywiście gorzką czekoladę. Posmak tej czekolady jest bardzo delikatny, by po chwili ustąpić miejsce subtelnej, migdałowej nucie. Wszystko jest wyważone, lekkie, również kwiatowy aromat dociera do nas jak przez mgiełkę- w końcu to Flores Del Cafe, czyli akcent kwiatowy powinien się pojawić- i delikatnie się pojawia.Pierwszą filiżankę wypijam wczesnym rankiem, tuż po przebudzeniu (a ranek z małymi dziećmi jest na prawdę wczesny! :-) ) - i już wtedy zaczynam myśleć o kolejnej porcji naparu z aromatycznych ziarenek z Nikaraguy! Bo picie tej kawy na prawdę wciąga! :-) Lekka, delikatna, rzekłabym nawet kobieca -  moja kawa do popijania podczas pogaduszek z koleżankami ;-)


http://www.coffeenation.pl/


5 komentarzy:

  1. Jaka szkoda, że nie mogę pić kawy. Opis brzmi smakowicie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie spróbuję, lubię kawę, a ta wygląda na smaczną.

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi wyjątkowo smakowicie! :-) Chyba się skuszę ;-)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!